- Autobus
Zdecydowanie najpopularniejszy środek publicznego transportu w Chorwacji. Można znaleźć połączenie autobusowe praktycznie do każdego miasta, a kursy odbywają się zgodnie z rozkładem. Ceny są niskie w porównaniu do innych środków transportu.
Przykładowe ceny autobusów w Chorwacji:
Zagrzeb – Split – 170kn (ok. 400km)
Zagrzeb – Rijeka – 113kn (172km)
Zagrzeb – Rovinj – 167kn (ok. 280km)
Zagrzeb – Zadar – 124kn (250km)
Split – Dubrownik – 98kn (220km)
Split – Trogir – 16kn (30km)
- Pociąg
Chorwacja niestety nie posiada w pełni rozbudowanej sieci kolejowej i pociąg stanowi jedynie pewne uzupełnienie dla innych środków transportu. Jest on przydatny tylko jeżeli podróżujesz z Zagrzebia do głównych miast na wybrzeżu takich jak Rijeka, Zadar czy Split.
- Wypożyczanie samochodów
Wypożyczenie samochodu w Chorwacji jest dość popularne, a przy tym relatywnie tanie. Samochody wypożyczać można na wszystkich lotniskach i w każdym większym mieście oraz we wszystkich kurortach. Większość wypożyczalni umożliwia ponadto odbiór i zwrot samochodu w różnych lokalizacjach.Ceny paliwa wahają się w okolicach 10-11 kun (ok. 6-7 PLN) za litr.
- Taksówki
Taksówki w Chorwacji to zdecydowanie najdroższy środek transportu. Są droższe niż w Polsce i mogą sobie na nie pozwolić naprawdę zamożni turyści. Być może dlatego taksówki spotkamy przede wszystkim przy lotniskach i dużych dworcach.
- Promy
Większość połączeń obsługuje narodowy chorwacki przewoźnik Jadrolinja, ale w sezonie działają też Sem Marina, Adriatica, SNAV, C/F Azurra. Trasy są obsługiwane przez różne rodzaje promów, od ro-ro na trasach lokalnych, np. między Drvenikiem na Makarskiej i Sućurajem na Hvarze, przez szybkie katamarany i wodoloty
(np. między Splitem i wyspą Lastovo), aż do tych największych, pływających między Istrią a Dubrovnikiem czy Chorwacją i Włochami. O ile z biletami dla ludzi nie ma problemu, o tyle miejsce dla auta najlepiej rezerwować wcześniej, szczególnie w szczycie sezonu, kiedy nabrzeże w Splicie bywa oblężone przez całą dobę, a na Jadrance kolejka pojazdów ciągnie się od Podgory do Drvenika. Lokalne promy nie są drogie, rejs zamyka się przeważnie w kwocie ok. 20 kun na osobę. Na dalsze wyspy, takie jak Hvar czy Vis, dopłyniemy za 50 kun. W czasie rejsów wzdłuż wybrzeża, z Puli do Dubrovnika, cena jest już znacznie wyższa, bo oprócz biletu musimy wykupić również miejsce noclegowe w kabinie lub kuszetkę. Ta sama zasada odnosi się do przewozu samochodów. Na najkrótszych trasach jest to koszt ok. 150 kun. Dłuższe to wydatek rzędu 200-300 kun.